خاص بودنت و با تولید محتوات نشون بده!

خاص بودنت و با تولید محتوات نشون بده!

این یک تصویر برای مقاله تولید محتوا است

- تولید محتوا چیست و چه کاربردی برای رشد و فروش بیشتر محصول ما دارد؟

قبل از معنای تولید محتوا بیاید در ابتدا  به معنی و مفهوم خود کلمه محتوا بپردازیم که اصلا به چه معناست و مفهمومی دارد؟

به هر چیزی که قابل شنیدن دیدن خواندن و در کل هر چیزی که برای انسان قابل درک است و در بستر اینترنت و کانال های دیجیتال و غیر دیجیتال قابل نشر هستند محتوا می‌گوییم .

برای مثال پادکست هایی که در طول روز گوش می‌دهید کلیپ های طنز یا علمی در یوتیوب یا اینستگرام تماشا می‌کنید عکس های منتشر شده در وب سایت ها همه و همه نوعی محتوا هستند که ما در روز با آنها سر و کار داریم .

- پس تولید محتوا به چه معناست؟!

هر کسی برای تولید محتوا معنا و مفهموم خودش را دارد اما با توجه به معنای محتوایی که قبل تر به آن اشاره شد .

پس معنای تولید محتوا نیز می شود :《 تولید و خلق یک یا چند اثر قابل درک برای انسان ها》 که ب گونه های مختلفی شکل می‌گیرد مثل طراحی ، نقاشی ، نوشتن ، ضبط ، عکاسی و یا ساخت هر چیزی که انسان بتواند با ان ارتباط برقرار کند و برایش قابل درک و فهم باشد .

تا به کمک آن بتوانیم به اهداف مورد نظر خود برسیم . فرایند تولید محتوا بایستی به نیاز های کابران شما پاسخ مثبت بدهد .

این اولین تصویر مقاله تولید محتوا است .

- چرا با وجود تولید محتوا در آن موفق نیستیم؟

اگر شما نیز مثل عموم مردم به این فکر می‌کنید که تولید محتوا بسیار آسان و بی دردسر است باید بگویم سخت در اشتباه هستید زیرا که برای برند سازی یک محصول باید تکنیک های بازاریابی مبتنی بر محتوا که نیازمند تجربه و آموزش هستند را به طور کلی بر آنها مسلط بود.

افراد و کسب و کار های مختلف از تولید محتوا برای هدف های متنوعی همچون فروش بیشتر برند سازی محصول بازاریابی و کسب درآمد بالا تر استفاده می کنند،البته هر محتوایی محتوا نیست یعنی هر محتوایی به شما کمک نخواهد کرد شما برای تولید محتوا باید چرخه تولید محتوا را رعایت کرده و سپس به فکر نتیجه گیری باشید .

- چرخه تولید محتوا چیست؟

با توجه به این که تولید محتوا فقط یکی از مراحل بازاریابی مبتنی بر محتوا است،چرخه ی تولید محتوا به صورت زیر است :

۱. هدفه گذاری و ایده برداری

۲. تعیین استراتژی محتوا

۳. تولید و ضبط محتوا

۴. انتشار و توزیع

۵. بررسی و تحلیل

۶. اصلاح اشکالات

۷. به روز رسانی

یادتان باشد که تولید محتوایی مفید است و وایرال خواهد شد که برای شما و یا به دنیای اطرافتان سودی اضافه کند.باید بدانید که تولید محتوا یکی از مراحل بازاریابی مبتنی بر محتواست که روشی را برای ارتباط دو طرفه و مستقیم با مخاطب است .

- چه محتوایی بازخورد بالا تری خواهد داشت ؟

محتوایی که شما تولید می کنید باید یا سرگرم کننده و یا آموزشی باشد . در چنین محتوا هایی باید مخاطب را طوری جذب کنید که او اگر حتی برند شمارا نمی‌شناسد خود به خود به طرف برند شما جذب و از بقیه محصولاتتان نیز بازدید کند .

داشتن یک تولید کننده محتوای خبره می تواند کمک بسیار بزرگی به برندسازی محصولاتتان بکند زیرا که او محصولات شما را به یک داستان مرتبط می‌کند و احساسات و هیجانات مخاطب را در برمی‌گیرد و مخاطب را وادار ب تماشا می‌کند.در واقع او با تولید محتوای مرغوب برند شما را به کابران متصل می‌کند.

تصویر789مقاله تولید محتوا است.

- چرا تولید محتوا از اهمیت بالایی برخوردار است؟

تولید محتوا یکی از اصلی ترین رکن های بازاریابی دورن گرا(inbound marketing) بوده و هست .

در اصل ما با تولید محتوا اطلاعات ارزشمندی را به صورت رایگان در اختیار کابران میگذاریم تا کابران جدید تری نیز به سایت ما مراجعه نمایند. اما اهمیت تولید محتوا در پژوهش ها و تحقیقات نیز قابل بیان تر است به طوری که بازاریابی محتواعلاوه بر سود بازگشت سرمایه بالایی را برای کسب و کارتان به ارمغان می آورد.

درواقع مزایای بسیاری شامل حال کسانی می‌شود که به تولید محتوا و بازاریابی محتوا اهمیت ویژه ای می دهند که این را در ادامه مطالعه خواهید کرد .

• ایجاد ترافیک مثبت و بهتر در وب سایت :

به طور میانگین وب سایت هایی که ماهانه بیش تر از ۱۶ وبلاگ منتشر می‌کنند ۳.۵ برابر بیشتر سایر وب سایت ها ترافیک ب دست می آورند .

این دومین تصویر از مقاله تولید محتوا است.

• صرفه جویی در هزینه ها +مشتری بیشتر :

بازاریابی محتوایی سه برابر بیشتر مشتری و ۶۲ درصد از هزینه های مارا نسبت به بازاریابی سنتی کاهش می‌دهد.

• بلاگ بهتر=خرید بیشتر :

۶۱ درصد خرید های انلاین وقتی به ثمر می رسند که بلاگ برای کاربر جذاب باشد و آن را بخواند .

• مشتری های وفادار و تعداد بالاتری از مشتری روزانه

خب حالا که با محتوا به خوبی آشنا شدید می خواهیم انواع تولید محتوا را به شما معرفی کنیم :

۱. وبلاگ ها:

نوشتن وبلاگ برای مشاغل کوچک یکی از محبوب ترین ها است . وبلاگ ها یکی از ساده ترین و بهترین راه ها برای ایجاد ترافیک ارگانیک و راهنمایی آنها به سایت مورد نظر در موتور های جست و جو هستند .

طبق تحقیقات به عمل آمده وبلاگ ها ۴۳ درصد شانس بیشتری برای حضور در صفحه اول را دارند که این به این معناست ک سایت های دارای وبلاگ از سئو بهتر و امتیازات بهتری برخوردار هستند که این امر به بهینه سازی موتور های جست و جو نیز کمک خواهد کرد .

۲. اینفوگرافیک :

اینوگرافیک ها علاوه بر کمک به مخاطب و آموزش آنها اطلاعات مفیدی را به مخاطب ارائه می‌دهد که یکی از قابلیت های آن این است که برای مخاطبان و مشتریان می تواند ارزش افزوده نیز قائل شود .

اینفوگرافی ها به تجسم بهتر داده ها همچنون آمار، چرایی ارزشمند بودن خدمات یا کالا و چگونگی عملکرد کمک می‌کنند که اصولا با نماد NY Brite نمایش داده می‌شود.

نکته : قبل از انتخاب استفاده از اینفوگرافیک ها د نظر داشته باشید که کدام مباحث برای این قالب مناسب ترین است .

این سومین تصویر از مقاله تولید محتوا است .

۳.مطالعات موردی :

مطالعات موردی در واقع داستان های کوتاهی است که خاص بودن شما و برند شمارا نشان می دهد . به طور مثال داستانی درباره اینکه محصول یا خدمات شما چگونه یک به یک کاربر خاص کمک کرده است .

اینکار برای برجسته سازی و برندینگ شما جزو مواردی است که قابل اهمیت است زیرا که مخاطبان را برای درک بهتراز چگونگی فعالیت شمادر کسب و کارتان راهنمایی می‌کند. 

قبل از تولید محتوا به این توجه داشته باشید که شما با چه نوع مشتری سر و کار دارید .

۴. کاغذ های سفید

۵. چک لیست ها

۶. مصاحبه

۷. فیلم ها:

این پنجمین تصویراز مقاله تولید محتوا است .

محتوا ی جذاب تولید کن!

برای جلب توجه مخاطب و تحت تاثیر قرار دادن آنها باید با تولید محتوایی جذاب و گیرا آنها را درگیر کنیم . با توجه به این که امروزه یک سوم محتوا ها ویدیویی میباشد پس یکی از رکن های مهم در تولید محتوا تولید ویدیویی است که برای دستیابی و درگیر کردن مخاطب هدفمند و خلاقانه باشد. 

اکثرا کاربران و مخاطبان دوست دارند قبل از خرید یک محصول یا سفارش برای یک خدمات ویدیویی درباره آن تماشا کنند .

تا هم از طریقه مصرف آن باخبر شوند هم کارایی آن محصول را از نزدیک مشاهده کنند طبق آمار های بدست آمده این علاقه کابران به دیدن فیلم ۱۷ درصد به افزایش ترافیک سایت کمک خواهد کرد که این یعنی مشتری زمان بیشتری را در وب سایت صرف خواهد کرد که این عمل نیز به بالا رفتن احتمال خرید مشتری کمک چشم گیری خواهد کرد.

قبل از تولید محتوا دقت کن!

قبل از تولید محتوای ویدیویی به علامندی ها سن و سال خصوصیات کاربران وب سایت خود حتما توجه کنید .

ویدیو ها نیز دارای انواقع مختلفی هستند که عبارتند از : Educational or How to VideosExplainer VideosDemo Video، Brand Video، Event Video، Expert Interview، موشن گرافی و تیزر نمونه هایی از تولید محتوای ویدیویی است که نسبت به بقیه از توجه بیشتری توسط مخاطبان برخوردار است .

▪︎ موشن گرافی :

اگر بخواهیم موشن گرافی را بسیار ساده و صریح توضیح دهیم باید بگویم که به حرکت دادم طرح ها و نقاشی ها و طرح های گرافیکی موشن گرافی می‌گویند در واقع هر چیزی که به صورت گرافیکی حرکت کند یک موشن گرافی است .

این ششمین تصویر از مقاله تولید محتوا است .

▪︎ تیزر:

به یک اگهی ویدئویی چند دقیقه ای برای تحریک حس کنجکاوی مخاطب گفته می شود تا مخاطب هدف مارا دنبال کند . تیزر صرفا با یک حالت پنهان کردن موضوع و کامل نشان ندادن تمامی خدمات یا محصولات حس کنجکاوی مخاطب را برانگیخته می‌کند. 

۸. تصویر و عکس :

در تولید محتوای تصویری باید به چند نکته توجه داشت : – جذاب و گیرا باشد .

– تصویر از کیفیت بالایی برخوردار باشد .

– کاربر را وادار به خواندن ادامه مطالب بکند

– گپی برداری از سایت دیگری نباشد .

– از تصاویر تکراری استفاده نکنید .

با رعایت چند نکته بالا استفاده از تصاویر جذاب در رشد وب سایت و برند شما تاثیر چشم گیری خواهد داشت اما اگر هر یک از موارد بالا نقض شود علاوه بر اینکه وب سایت شما رشد نخواهد کرد بلکه تاثیر منفی روی سئو سایت شما خواهد گذاشت .

این چهارمین تصویر از مقاله تولید محتوا است.

اما شرکت کاپی آی‌تی با داشتن پرسنل مجرب امکان انواع عکس برداری و فیلم برداری از محصولات و مجموعه های شما فراهم کرده است که عبارتند از:

_ عکس های هوایی

_عکاسی سیاه و سفید

_عکاسی ترکیبی

_عکاسی اینفرارد

_عکاسیاز حرکات موزون

_عکاسی از غذا

_عکاسی ماکرو

_عکاسی از فضای داخلی و بناهای معماری

_عکاسی مستند

_عکاسی پرتره

_عکاسی از اشیا

_عکاسی ورزشی

_عکاسی مد و فشن

_عکاسی خبری

_عکاسی تجاری

و…

اما یکی از مسائلی که این روزا ها اکثرا به دنبال آن هستند این است که چگونه برای اینستاگرام تولید محتوا کنیم ؟

همانطور که می دانید اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی است. با توجه به قابلیت هایی که دارد می تواند بستر بسیار مناسبی برای تولید محتوا و در نتیجه آن برند سازی محصولات و یا کسب و کارتان باشد .

اینستاگرام با بیش از ۱ میلیارد اکانت یک فرصت بزرگ برای شما است تا بتوانید به یک تعامل دوطرفه با مشتریان خود دست پیدا کنید . همچنین شما می توانید با دانستن الگوریتم اینستاگرام مشتریان احتمالی را به خود جذب کنید .

در واقع اینستاگرام یک پلتفرم محتوا محور است و قالب محتوای این پلتفرم تصاویر و ویدئو هااست که به صورت پست ، استوری و ریلز قابل مشاهده هستند . 

الگوریتم اینستاگرام:

اما می رسیم به بحث اصلی که الگوریتم اینستاگرام است . شما برای موفقیت در این عرصه در ابتدا باید جذب فالوور زیادی داشته باشید همچنین برای به درآمد رسیدن هرچه تعدا فالوور شما بیشتر باشد درآمد بیشتری خواهید داشت .

به طور مثال هرچه تعداد فالوور های شما زیاد تر باشد قاعدتا بازدید از سایت شما بیشتر و محصولات بیشتری را از شما خریداری خواهند کرد از این باب شما هم به سئو سازی سایت خود کمک کرده اید و هم به برند سازی محصولات و یا خدماتتان .

بازدید بالا

برای داشتن یک پیج با بازدید بالا می توانیدبه اقدام هایی مانند : تبلیغات گسترده ، محتوا های غیر تکراری و متنوع ، برگزاری مسابقات و اهدای جوایز به فالوور ها ، پروفایل گویا واضح و بیو جذاب ، پست هایی با پیش نمایش های واضح و جذاب ، و طراحی مناسب و چیدمان پست ها و…

شما باید به تمامی این نکات توجه کنید تا با یک استراتژی مناسب جدب فالوور کنید . برای درک بهتر کاپی آیتی اینجاست که به شما توضیح مختصری بدهد . در ادامه همراه ما باشید .

First lmpression طعمه لذیذی را در اختیار کاربر بگذارید :

شما باید تعداد فالوور های خود را بیشتر و بیشتر کنید و به طور روزانه در اینستاگرام فعالیت کنید . یک کاربر رندوم را تصور کنید که به دنبال محصولات شماست . قبل تر آموختید که باید علایق و نیاز های مخاطبانتان را شناسایی و هدف گذاری کنید .

پس با توجه به این اطلاعات و داده ها حالا می توانید یک پروفایل مناسب و گویا یک ، بیو واضح و جذاب و محتوایی متناسب و کاربردی تولید کنید .

تابا اولین بازدید کاربر از پیج شما، طعمه را دریافت و جذب شما شود .به این جذب و بازدید اولیه کاربر از پیج شما  First lmpression می گویند .

در چند ثانیه اول است که پیج شما می تواند جذاب باشد و کاربر را قانع به دنبال کردن شما بکند .

این هشتمین تصویر از مقاله تولید محتوا است.
این پنجمین تصویر از مقاله تولید محتوا است.

لازم به ذکر است که تمامی خدمات بالا را شرکت کاپی آیتی با بهترین مهندسین انجام خواهد داد . آژانس دیجیتال مارکتینگ کاپی آیتی با ارائه بهترین خدمات و مجرب ترین متخصیصن تولید محتوا با ایده هایی نو در خدمت گذاری برای شما مشتریان عزیز حاضر است . برای دریافت مشاوره به صورت رایگان و ثبت سفارش به صفحه ی تماس با ما مراجعه کنیدو یا فم درخواست مشاوره را جهت تماس مشاورین ما با شما تکمیل نمائید .

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *