دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

آیا می دانستید امروزه بیش از ۵ میلیارد نفر از اینترنت استفاده می‌کنند ؟ ۶۳درصد از کل مردم روی زمین هم اکنون آنلاین هستند؟! این آمار بالا بیان گر این است که دنیا وارد عصر جدیدی شده است ، به نام 《عصر دیجیتال》و تغییرات نحوه زندگی مردم را دگرگون ساخته است . به طوری که حتی نحوه خرید آنها از خرید حضوری به خرید آنلاین تغییر شکل یافته است. لازم به ذکر است که در میان این تغییرات برد با افرادی است که فروش خود را نیز به روز رسانی کرده اند .در این عصر جدید، بازاریابی است که ارتباط مخاطب و مشتری را حفظ کرده و به شما برای فروش بیشتر کمک می‌کند . امروزه در عصر دیجیتال ، مفاهیم زیادی اعم از فروش و بازاریابی تغییر کرده است که از نمونه های این تغییرات ، می توان به بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ اشاره کرد .

طبق تحقیقات به عمل آمده ؛ در بسیاری از کشور ها با توجه به سبک زندگی نوین مردم از دیجیتال مارکتینگ به عنوان یک روش شگفت انگیز و موثر برای فروش فوق العاده ، جذب مشتری ، تعامل و ارتباط آنلاین با آنها استفاده می‌کنند . در دنیای مدرن و پر از رقابت کسب‌وکارها، ارتقاء حضور آنلاین و افزایش دسترسی به مشتریان امری بسیار حیاتی است. یکی از روش‌های برجسته برای این منظور،دیچیتال مارکتینگ است . این روش به کسب‌وکارها امکان می‌دهد تا از طریق ابزارهای دیجیتالی نظیر وبسایت، رسانه‌های اجتماعی، ایمیل و تبلیغات آنلاین، محصولات و خدمات خود را به مشتریان تبلیغ و ترویج کنند. 

ما در این مقاله، به بررسی اهمیت و مزایای دیجیتال مارکتینگ برای وبسایت‌ها و کسب‌وکارهای آنلاین خواهیم پرداخت.  با کاپی آیتی همراه باشید ؛ زیرا کاپی آیتی تصمیم بر این گرفته است که سوالات رایج شما راجع به دیجیتال مارکتینگ را جواب گو باشد .

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

رایج ترین سوالی که اکثرا می‌پرسید این است که اصلا دیجیتال مارکتینگ چیست؟ و چه مفهومی دارد؟

همانطور که قبلا توضیح مختصری در این باره به شما ارائه دادیم ، به تمامی فعالیت های بازاریابی که در بستر اینترنت ، اعم از شبکه های اجتماعی(اینستاگرام ، واتساپ، تلگرام و…) ، موتور های جستجو ، ایمیل و وب سایت هایی که برای برقراری ارتباط با مشتریان استفاده می‌کنید و همچنین هر فعالیتی که از طریق دستگاه های الکترونیک انجام می شود ؛ دیجیتال مارکتینگ می‌گویند. دیجیتال مارکتینگ با نام های دیگری همچون بازاریابی آنلاین و یا بازاریابی اینترنی نیز مشهور است . دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی اینترنتی شامل تبلیغات و تلاش هایی برای فروش بیشتر است که از طریق اینترنت انجام می‌شود. اکثرا این بازاریابی شامل تبلیغات گسترده ، برای یک برند ، یک محصول یا خدمات میشود.

حالا که به مفهمومی نسبی از آن رسیدید ؛ شاید این سوال ذهنتان را مشغول کند که دیجیتال مارکتینگ با بازاریابی سنتی جه تفاوتی دارند ؟ بازاریابی سنتی یا فروش حضوری(فیزیکی) اصولا به این صورت است که تبلیغات به صورت ارتباط و بازاریابی تلفنی و یا چاپ برگه های تبلیغاتی و یا بازاریابی حضوری(فیزیکی ) انجام می شود. علاوه بر آن در بازاریابی سنتی شما نیاز به یک آدرس حقیقی دارید . تعداد افرادی که از مغازه ی شما بازدید می‌کنند محدود به یک مکان هستند .که در این روش هم هزینه گزاف تبلیغات و هم هزینه گزاف اجاره مکان را به دوش دارید . این روش برای برند سازی به علت محدودیت ها تاثیر زیادی نخواهد داشت .

تصویر555 دیجیتال مارکتینگ

اما دقیقا در نقطه مقابل آن بازاریابی آنلاین است که کاملا ب صورت اینترنتی و الکترونیکی رخ می دهد که مزیت هایی را شامل می شود مانند :

1. صرفه جویی در وقت و انرژی

2. مقرون به صرفه و مناسب برای هر کسب و کار

3. دسترسی سریع و راحت به کاربر حتی در ابتدای شروع خرید

4. ایجاد تغییرات در سایت در هر زمان و هر مکان

5. بهبودی نرخ تبدیل

چرا هر کسب و کاری برای پیشرفت به دیجیتال مارکتینگ نیاز دارد؟

1. در جریان بودن از خرید مصرف کنندگان

3. ایجاد یک تجربه شگفت انگیز شخصی

5. سریع و آسان بودن خدمات

7. ایجاد یک رابطه امن و بهتر

9. دسترسی راحت و سریع در هر ساعت از شبانه روز

11. ایجاد گزینه های متنوع در اختیار مشتریان

13.  آماربالای تبدیل مخاطب به مشتری

15. هدف مندی تبلیغات 

2. ایجاد وامکان خرید مقایسه ای

4. ایجاد یک محتوای فوق العاده و با کیفیت برای کاربران

6. صرفه جویی در وقت و انرژی

8. ایجاد پنل ها برای سنجش نتایج

10. شخصی سازی . دسترسی

12به مخاطبان در سراسر دنیا

14. بهینه سازی . 

16.جلب مشتری

1. انعطاف‌پذیری بالا :

یکی از مزایای بزرگ دیجیتال مارکتینگ، انعطاف‌پذیری بالا در تنظیمات و بهبود کمپین‌ها است. این روش به کسب‌وکارها امکان می‌دهد که به راحتی تغییرات اعمال کنند و به متغیرهای مختلف بازار واکنش نشان دهند.

2. اندازه‌گیری دقیق :

نتایج دیجیتال مارکتینگ ابزارهای پیشرفته تجزیه و تحلیل داده را فراهم می‌کند که به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد که به دقت نتایج کمپین‌های خود را اندازه‌گیری و ارزیابی کنند و براساس آن‌ها تصمیم‌های بهتری بگیرند.

3. کاهش هزینه‌های تبلیغات در مقایسه با تبلیغات سنتی:

دیجیتال مارکتینگ معمولاً هزینه‌های کمتری دارد. این روش امکان بهینه‌سازی هزینه‌ها و تمرکز بر روی مخاطبان مخصوص به خود را فراهم می‌کند.

حالا که با چندین مزایای دیجیتال مارکتینگ آشنا شدید کاپی آیتی از اهمیت دیجیتال مارکتینگ برای شما صحبت خواهد کرد پس همراه ما باشید .

تصویر333 دیجیتال مارکتینگ

اهمیت دیجیتال مارکتینگ (از فرش به عرش با یک کلیک!) :

درسته ! شما می توانید با یک کلیک از فرش به عرش بنشینید و کسب و کار خود را برند کنید . از زمانی که موتور های جست و جو در میان مردم جاگیر شد؛ به طوری که مردم برای پاسخ به پرسش های خود به گوگل مراجعه کردند؛ فرصت بسیار خوبی برای بازاریابی برای کسب و کار ها ایجاد شد . دیجیتال مارکتر ها با درک این استراتژی که مخاطب بسیاری در بستر اینترنت حضور دارند ، این صنعت را بیانگزاری کردند. یکی از اولین های بیانگزاری این صنعت در اصفهان شرکت معتبر کاپی آیتی بوده و هست . شرکت کاپی آی‌تی با داشتن متخصصان و دیجیتال مارکتر های موفق در این زمینه یکی از برترین آژانس های دیجیتال مارکتینگ اصفهان و ایران است .کاپی آیتی اهمیت دیجیتال مارکتینگ را برای کسب و کارتان این گونه شرح می دهد :

ارتباط گسترده با مردم =سود آوری بیشتر

حضور استراتژیک در فضای مجازی =تبدیل مخاطب به مشتری دائم

استفاده ازدیجیتال مارکتینگ = برتری شما از رقبا و استفاده از برگ برنده دیده شدن

کسب و کار = برند سازی برند شدن کسب و کار = رقابت با کسب و کار های بزرگ

استفاده از استراتژی های بهینه سازی موتور های جست و جو = صفحه اول گوگل و دیده شدن کسب و کار

مکان شخصی سازی و هدف گذاری روی مخاطب هدف =فروش بیشتر و درآمد بالا تر

امکان پیگیری نتایج = بهبودی روند کسب و کار

استفاده از پلتفرم های اجتماعی در زمان مشخص و استفاده از استراتژی های لازم = بازگشت سرمایه بالا

1. افزایش دسترسی به مشتریان :

دیجیتال مارکتینگ به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد که به مشتریان خود در سطح جهانی دسترسی پیدا کنند. این ابزارها به وبسایت‌ها امکان می‌دهند تا به مشتریان پتانسیل واقعی‌شان دست پیدا کنند و با استفاده از تکنیک‌های نوین مارکتینگ، آن‌ها را به مشتریان وفادار تبدیل کنند.

2. افزایش توجه و شناخت برند :

دیجیتال مارکتینگ به کسب‌وکارها این فرصت را می‌دهد تا برند خود را بهتر معرفی کنند و شناخت آن را افزایش دهند. محتواهای ارزشمند، تبلیغات هوش مصنوعی و رسانه‌های اجتماعی ابزارهایی هستند که به کمک آن‌ها می‌توان برند را ارتقاء داد.

3. افزایش فروش و درآمد :

دیجیتال مارکتینگ می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند تا فروش‌های خود را افزایش دهند. تبلیغات آنلاین و بهینه‌سازی وبسایت باعث جذب مشتریان جدید و افزایش تبدیل مخاطبان به مشتریان واقعی می‌شود.

تصویر 222مقاله دیجیتال مارکتینگ

تاکنون که شما با اهمیت دیجیتال مارکتینگ آشنا شدید همراه ما باشید تا انواع دیجیتال مارکتینگ را برای شما معرفی کنیم . انواع دیجیتال مارکتینگ:

. بازاریابی با ایمیل (ایمیل مارکتینگ )

. بازاریابی موتور های جستجو (Search Engine Marketing )

. بازاریابی با تبلیغات نمایشی (CPM)

. بازاریابی موبایلی (موبایل مارکتینگ)

. بازاریابی شبکه های اجتماعی(SMM) ‌. بازاریابی با آدیو (Digital Audio Marketing )

. بازاریابی محتوایی( Content Marketing )

. بازاریابی تاثیر گذار (Influencer Marketing )

. بازاریابی ویدئویی(Video Marketing )

. بازاریابی افیلیت (Affiliate Marketing )

دیجیتال مارکتینگ به عنوان یک ابزار بسیار موثر برای رشد وبسایت‌ها و کسب‌وکارهای آنلاین شناخته می‌شود. این روش به کسب‌وکارها امکان می‌دهد تا ارتقاء سطح کسل و کار خود را به آسانی تجربه کنند .

تصویر777 دیجیتال مارکتینگ

هر کدام از این بازاریابی ها نیازمند تخصص و استراتژی خاص خودشان‌ هستند . برای داشتن دانش لازم نیازمند سالها تحقیق و تجربه است. 

لازم به ذکر است که شرکت کاپی ایتی تمامی موارد بالا را علاوه بر انجام توسط متخصصان نیاز شما را در هر زمینه ای برطرف خواهد کرد. کاپی آیتی در خدمت شماست تا کسب و کار شمارا از فرش به عرش ببرد . پس همین حالا کسب و کارت و آنلاین کن!

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *