وب سایت چیست؟ (نحوه ساخت)

وب سایت چیست؟ (نحوه ساخت)

این یک تصویر برای مقاله وب سایت است .

حتی اگر شما یکی از افرادی باشید که از شبکه های اجتماعی و ایترنت استفاده محدودی دارید حتما یکی از واژه های وب سایت یا تارنما را شنیده اید . امروزه برای راحت تر و سریع تر انجام دادن کارهای روزمره خود باید به روز و آنلاین بود . در این عصر دیجیتال اکثر کسب و کارها علاوه برفروش در بازار حقیقی یک وجه آنلاین برای فروش اینترنتی خود برای کاربران گذاشته اند ؛ که این امر باعث شده بتوان از سراسر دنیا خرید کرد . اما سوالی که برای بعضی از ما پیش می آید این است که اصلا وب سایت چیست؟ چگونه می توان آن‌ را طراحی کرد؟ و چه کارایی دارد؟

اگر شما نیز برای دانستن این مطالب احساس کنجکاوی لازم را دارید ؛ پس مطلب درستی درا انتخاب کرده اید . زیرا که کاپی آیتی اینجاست تا جوابگوی شما باشد .

به چندین صفحه که به وسیله لینک به یکدیگر متصل شده اند که همه صفحات در حول محور یک موضوع گردش دارند وب سایت یا تارنما گفته میشود.بدهی است که تمامی صفحات شامل اطلاعاتی همچون تصاویر ویدیو ها مقالات و … است . همچنین وب سایت ها باید برای شناخته شدن و منحصر به فرد بودن دارای یک اسم و کد شناسایی باشد که وقتی به آن حرفه ای تر نگاه کنیم ، متوجه میشویم که اسم این وب سایت با نام های دامنه یا دامین شناخته میشوند.

 

اولین گام را استوار بردار!

برای داشتن یک وب سایت ابتدایی ترین مرحله این است که اولین گام را درست و دقیق برداشت و این گام اولیه چیزی نیست جز مسلط بودن به زبان html .

این زبان به ما برای ساختن پایه های محکم و استوار برای سایت کمک شایسته ای میکند. در واقع اکثر صفحات وب سایت ها با این زبان کد نویسی می شوند. این زبان با استفاده از یک سری پروتکل ها به دیده شدن سایت توسط کاربر کمک میکند .

که به این پروتکل (php) یا توسعه دهنده سایت گفته میشود . همانطور که از اسم آن مشخص است این پروتکل ها به توسعه یافتن سایت توسط موتور های جست و جو کمک میکند.

● وب سایت چه کمکی به ما خواهد کرد؟

اگرشما نیز صاحب یک کسب و کارهستید باید در نظر داشته باشید که هر کسب کاری در دنیای امروز نیاز به یک تحول و به روز رسانی است . که این تحول می تواند داشتن یک آدرس اینترنتی باشد . امروزه بدون داشتن یک مکان حقیقی میتوان یک کسب و کار پر سود داشت . اولین گام برای داشتن یک کسب و کار آنلاین و ورود به دنیای دیجیتال مارکتینگ ؛ داشتن یک وب سایت است که مزایای زیادی را شامل میشود . که در ادامه مطلب به تعدادی از آن اشاره خواهیم داشت .

مهم ترین مزایای طراحی وب سایت:

1. برند سازی و رشد هویت برند و کسب و کار

3.تمرکز بر روی سِئو سایت = حذف هزینه های تبلیغاتی

5. بازار یابی بزرگ و نامحدود در هر زمان و هر مکان

7.کاهش هزینه های گزاف برای اجاره یک مکان واقعی و حضوری

2.برتری نسبت به رقبا و ایجاد یک امتیاز مثبت در کسب و کارتان

4. سهولت ارتباط گیری با کابران و مشتریان بدون نیاز به حضور فیزیکی

6. افزایش فروش هدفمند سازی فروش

8.به روز رسانی 24 ساعته اطلاعات کسب و کارتان و اطلاع رسانی لحظه ای

اگر شما نیز با خواندن این مزایا به فکر این افتاده اید که داشتن یک سایت هدفمند نیاز کسب و کار شماست و به فگر داشتن یک سایت هستید اما ذهنتان پر از سوال است با ما همراه باشید زیرا که پس از اتمام این مقاله می توانید یک سایت قابل قبول داشته باشید.

ولی اگر به یک سایت ساده بسنده نخواهید کرد اینجا کاپی آیتی به کمک شما خواهد آمد. با افتخار آژانس دیجیتال مارکتینگ ما با بیش از ۵ سال سابقه درخشان و متخصصان با تجربه درخدمت شماست .

این یک تصویر برای مقاله وب سایت است.

● چگونه می توانم یک وبسایت طراحی کنم؟

برای طراحی یک وب سایت کارامد ابتدا باید انواع آن را بشناسید تا با توجه به نیاز خود وب سایتتان را طراحی کنید.

انواع سایت:

1. داینامیک

2.استاتیک

3. نیمه داینامیک

کاپی آیتی برای بهتر متوجه شدن این اسامی آنها را باهم مقایسه خواهد کرد.

سایت های ایستا یا استاتیک :

این سایت ها جزو ابتدایی ترین شکل های ممکن به دلیل کد نویسی راحت آن ب شمار میرود . در این سایت ها اصولا سالی یک الی دوبار به روز رسانی انجام میشود .و همچنین به هیچ عنوان نمی توان شکل اولیه آن را تغییر داد .مزیت این سایت سرعت بالای آن به دلیل حجم کم اطلاعات است .همچنین این سایت از تکنیک های سئو راحت تری برخوردار است .این سایت از تعرفه پایین تری نسبت به بقیه برخوردار است.

سایت های داینامیک:

در سایت های داینامیک تمامی اطلاعات قابل تغییر است و می توان در هر زمان و هر مکان آن را به رو رسانی کرد . حتی قابلیت این را دارد که هر اطلاعات و محتوایی را برای هر کاربر شخصی سازی کرد . سایت های داینامیک علاوه بر قابل تغیر بودن امکان بهینه سازی را نیز دارد اما از تعرفه بالا تری نسبت به سایت های استاتیک برخوردار است . اما این هزینه در مقابل مزیت های بی شمار این سایت ناچیز است . انعطاف پذیری محتوا و قابلیت های دردسترس سایت یکی از چشم گیر ترین مزیت های این سایت ها است.

بعد از شناخت انواع سایت ها یکی از سایت های ایستایی یا داینامیک را بسته به نیاز شخصی خود انتخاب میکنید. مثلا اگر شما یک کسب و کاری دارید که نیاز دارید هر روز اطلاعاتی همچون موجودی اجناس یا تخفیف ها و آفر ها را وارد سایت خود کنید ؛ پیشنهاد ما سایت های داینامیک است . پس ازانتخاب مراحل طراحی سایت را یکی پس از دیگری انجام دهید.

1. هدف گذاری و بررسی دقیق نیاز های کسب و کار:

مهم ترین گام اولیه برای داشتن یک وب سایت قدرتمند بررسی نیاز های خود و کاربر است . برای بهتر شدن هدف گذاری خود بهتر است این سوالات را بررسی کنید :

این سایت قرار است چه نیاز هایی از کسب و کار من را برطرف کند؟

با طراحی این سایت چه نیاز هایی از کاربر برطرف خواهد شد؟

کابران سایت چه جنسیتی دارند ؟ در چه گروه سنی هستند؟

کاربران با چه وسیله ای وارد سایت می شوند؟

کابران هدف چه ویژگی هایی دارند؟

و نظیر این سوالات .

با پرسیدن این سوالات و تحقیق درباره ی آنها می توانید بهترین هدف گذاری را داشته باشید . هرچه هدف گذاری شما دقیق تر باشد و اطلاعات شما از کاربران هدف بیشتر باشد در طراحی سایت موفق تر خواهید بود زیرا که می دانید دیزاین سایت طراحی لگو نقش های گرافیکی و… باید چگونه باشد تا جذب مخاطب بیشتری داشته باشد

2.سنجش نیاز های سایت :

پس از مشخص کردن اطلاعات باید هماهنگ کنید که چه اطلاعاتی را قرار است برای مخاطبان به اشتراک بگذارید .آیا نیاز به تولید محتوا دارید؟ اطلاعات کافی را بررسی کردید؟و… به طور کلی نیاز های سایت را مورد بررسی قرار می دهید .

3. طراحی اولیه:

سومین گامی که بایدانجاش داد طراحی و نقشه کشی اولیه یک سایت است به طوری که چیدمان و جایگاه هر عنصری را مشخص کرد . این طراحی باید به گونه ای باشد که تمامی صفحات مرتبط با یکدیگر باشند هدف گذاری مشخص شده در آن به کار گرفته شود و یک طرح اولیه از جایگزاری ها رنگ بندی و … به ما بدهد .

4. طراحی اختصاصی طرح های گرافیکی :

اصولا این مرحله به گرافیست هاسپرده میشود . اما شما نیز با کمی خلاقیت می توانید یک طرح گرافیکی قابل قبول را ایجاد کنید. در این مرحله شکل ظاهری سایت را شخصی سازی میکنید.

5.کد نویسی و برنامه ریزی بر اساس نیاز مشتری:

وقتی که شما هدف خود را از راه اندازی سایت بررسی کردید و نیازهای خود را بشناسید به راحتی می توانید با توجه به خواسته های خود کد نویسی کنید . برنامه هایی همچون ورد پرس و فریم وورک می تواند به شما کمک کند تا این مرحله را به آسانی پشت سر بگذارید.

6.تولید محتوا :

در مراحل قبلی متوجه شدید که باید ویژگی های کاربر هدف را شناسایی کرد . اما چرا؟ این بررسی اینجا به کارشما می آید که شما با توجه به ویژگی های مخاطب باید برای آنها محتواهای همچون مقالات ، تصاویر ، ویدیو ، پادکست و…تولید و منتشر کنید .

هرچه محتوای شما جذاب تر باشد باعث ماندگاری بیشتر کاربر در وب سایت شما می شود که این ماندگاری باعث ترافیک بالای سایت میشود که این عمل به سئو سایت شما کمک خواهد کرد. همچنین اگر محتوای شما قوی و جذاب باشد باعث جذب مخاطب و دیده شدن سایت شما خواهد بود . از مزیت های دیگر دقت در تولید محتوا می توان به خرید و درآمد بیشتر به وسیله آن اشاره کرد.

7.سئو سازی تخصصی :

برای دیده شدن و گرفتن رتبه ای بالا توسط موتور های جست و جویی همچون گوگل باید یک محتوای گوگل پسند ایجاد کنید و برای اینکار باید هوشمندانه تر از رباط های گوگل برخورد کنید .به طوری که از کلمات رسا و کلیدی استفاده کنید محتوا های جذابی و شخصی سازی شده ای که کپی نباشند نیز تاثیر بسزایی در سئو سایت شما دارد.

8.استارت و راه اندازی سایت :

یکی از شیرین ترین مرحله ها همین راه اندازی سایت و پایان کار است هرچند که این سایت نیاز به مراقبت و به روز رسانی مداوم است اما با قرار دادن آن در بستر اینترنتی دنیا می توان حس لذت بخشی را تجربه کرد . شما می توانید با خرید هاست و یک دامین مهر پایان را روی مراحل اجرایی بزنید .

این تصویر یکی از تصاویر مقاله وب سایت است.

اما اگر وقت این کار را ندارید یا نیاز به یک وب سایت فوق تخصصصی دارید شرکت کاپی آیتی این امکان را برای شما فراهم کرده که بهترین سایت را با مشخصات و براساس نیاز کسب و کار شما خدمتتان ارائه دهد واما چیزی که این شرکت را با مابقی شرکت ها متمایز میکند ؛ کد نویسی و برنامه نویسی شخصی برای شما عزیزان است .

این شرکت از قالب های آماده و ساده استفاده نمیکند و بر اساس نیاز شما وب سایتی فوق العاده ارائه خواهد داد و شمارا پیش به سوی برند بودن همراهی میکند.

پس همین الان با کاپی آیتی کسب و کارت و آنلاین کن !

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *